Jak prawidłowo dobrać napęd do bramy przesuwnej?

napęd do bramy NICE

Gdy inwestujemy w dany system, chcemy, aby działał sprawnie i bezproblemowo. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dobór urządzenia do danego typu bramy. Aby napęd był dobrany w optymalny sposób, trzeba zwrócić uwagę na: stan techniczny bramy (wózków i profilu jezdnego), wagę, światło wjazdu oraz ilość wykonywanych w przeciągu doby cykli.

Na początku dostosowania automatyki do bramy, należy sprawdzić jej stan techniczny, zwłaszcza, jeśli była już używana. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy brama obsługiwana ręcznie, porusza się lekko. Nie powinno się czuć żadnych tarć, które mogą mieć wpływ na poprawność funkcjonowania napędu. Warto zastanowić się, ilu użytkowników obsługuje daną bramę – jest ona potrzebna do obliczenia liczby cykli, jakie brama wykona w ciągu dnia. Przy dużej ilości cykli, specjaliści sugerują zastosowanie urządzeń z silnikiem 24 V, który stosuje się przy intensywnej pracy urządzenia.

W przypadku bram przesuwnych ważną rolę odgrywa również ich długość. Im jest dłuższa tym dłuższy czas jednego cyklu a co za tym idzie, szybsze nagrzewanie się siłownika. To z kolei ma ogromny wpływ na jego żywotność.