UWAGA BRAMKARKI !!!

Pierwszy w Polsce obóz dla bramkarek

Drogie Zawodniczki,

Wiemy jak wielka jest Wasza pasja i miłość do piłki nożnej, dlatego też, wraz z bramkarką i reprezentantką Kadry Narodowej Polski – Anną Szymańską organizujemy obóz letni skierowany właśnie do Was!

Zainteresowanie kobiecą piłką nożną stale wzrasta, co jest widoczne zarówno w zwiększającej się liczbie zawodniczek, jak i kibiców. Gwarancją dalszego rozwoju tej dyscypliny, a w szczególności gry bramkarki, jest zaplanowanie dobrej organizacji, analizy i stałe postępy.

“Czy w Polsce piłka nożna kobiet, a w szczególności rozwój bramkarek, jest na dobrym poziomie? Chciałabym stwierdzić, że „tak”, jednak program dotyczący szkolenia bramkarek w naszym kraju,  jest na słabym poziomie, stąd pomysł, aby wyjść na przeciw, i stworzyć wspólny projekt z KA 4 resPect" – A.Sz. 

Sposób gry, technika bramkarki ewoluowały na przestrzeni wielu lat. Kiedyś jej jedynym zadaniem było łapanie piłki – teraz, po kilku zmianach dokonanych w „Przepisach gry”, bramkarka musi biegle opanować różnego rodzaju techniki i strategie. Zadania stojące przed bramkarką stały się trudniejsze technicznie, nie tylko dlatego, że zawodniczki drużyny przeciwnej oddają mocniejsze i celniejsze strzały. Na przestrzeni lat, taktyczne znaczenie bramkarki dla zespołu wzrosło, a obszar jej działania to już nie tylko jej własne pole karne. Bramkarka jest także: organizatorką, liderką i trenerką obrony. Oprócz opanowania elementów taktycznych i technicznych, od współczesnej bramkarki oczekuje się także konkretnych predyspozycji fizycznych – siły i szybkości, w połączeniu z dobrą koordynacją ruchową, stanowią dla niej absolutną podstawę.  Nie ulega wątpliwości, że bramkarka musi być zawodniczką kompletną pod względem fizycznym, technicznym, taktycznym i psychologicznym.

Jeśli: jesteś dziewczyną, która ukończyła 11 lat i chcesz się wiele nauczyć – zapytaj rodziców o zgodę i już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Nie ma znaczenia do jakiego klubu należysz, z jakiej części Polski pochodzisz – ważne jest jedynie to że kochasz piłkę nożną.

Jednostki treningowe podczas obozu realizowane są w oparciu o autorski  program Anny Szymańskiej, stworzony na podstawie jej wieloletniego doświadczenia, jest on dostosowany do kobiecej piłki nożnej. Wykorzystywane przez nas metody, formy  angażują wszystkich uczestników zajęć jednocześnie, co pozwala na optymalizację treningu, ale także sprawia, że jest on bardzo intensywny, a przez to bardziej efektywny.

“Myślę, że z roku na rok poszerza się grupa dziewczyn grających w piłkę nożną. Mam nadzieję, że to spowoduje większą selekcję zawodniczek do kadry narodowej. Cieszę się, że mogę pomóc młodym dziewczynom, w spełnianiu ich marzenia o grze w piłkę nożną, a jednocześnie sprawić, aby grono dobrych bramkarek było coraz większe. Obóz bramkarski ma na celu uświadomienie młodym talentom, jak ważny jest trening, w szczególności bramkarski. Ćwiczenia wiążą się z olbrzymią liczbą powtórzeń danej czynności (czas), redukcją błędów oraz kontrolą osiągniętych rezultatów, zarówno przez ćwiczącego, jak i nauczyciela. Najważniejsza jest konsekwencja. Im bardziej celowy i przemyślany jest program treningowy, tym lepszy będzie efekt i rozwój." – Anna Szymańska

Warto zaznaczyć, że o w pełni zbilansowaną dietę uczestników obozu zadba zawodniczka kadry narodowej w piłce nożnej – Dagmara Grad.

“Żywność służy jako paliwo dla ciała. Bezpośrednio wpływa na nasz stan fizyczny i psychiczny. Poprzez odpowiedni dobór tego co jemy i ile jemy, możemy zmusić organizm do optymalnego działania."- Dagmara Grad

Partnerem technicznym obozu jest jedna z czołowych firm zajmująca się sprzętem bramkarskim – 4keepers.

Patronat nad obozem objął Wielkopolski ZPN.

Co zapewniamy, oprócz gwarancji zadowolenia i podniesienia umiejętności bramkarskich?

 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • profesjonalne zajęcia w 6-osobowych grupach
 • wykwalifikowaną kadrę trenerską
 • indywidualną charakterystykę zawodnika wraz z certyfikatem uczestnictwa
 • ubezpieczenie NNW

Obóz odbędzie się w terminie: 24-30 czerwca 2018 roku w Krobi / Pępowie k. Gostynia                                     (woj. wielkopolskie).

Rezerwacji dokonać można poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej lub pobierając formularz w formacie pdf.

LICZBA MIEJSC – OGRANICZONA, DECYDUJE POZIOM ZAAWANSOWANIA ORAZ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ ZAWODNICZEK.

Jak dokonać rezerwacji?:

 1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 2. Informację, czy zostałaś zakwalifikowana jako zawodniczka obozu, otrzymasz do dnia 31.03.2018r.
 3. Jeśli otrzymasz pozytywną odpowiedź, prosimy o dokonanie wpłaty na konto fundacji do 07.04.2018, o wartości minimum 400 zł.                                    Zaliczka jest potwierdzeniem zakończenia rejestracji.
 4. Wpłać pełną kwotę 2 tygodnie przed rozpoczęciem obozu na konto bankowe Fundacji:
  Raiffeisen Bank Polska   51 1750 1136 0000 0000 3195 2204 
  Jako tytuł należy wpisać: Obóz bramkarski 2018 – imię i nazwisko uczestnika
 5. Wypełnij kartę kwalifikacyjną, umowę, regulamin i w dniu przyjazdu na obóz przekaż osobie dokonywującej rejestracji zawodniczek.

  Koszt całkowity obozu  – 1200 zł. Kwota obejmuje.
  – 1 parę profesjonalnych rękawic-  firmy 4keepers z inicjałami bramkarki
  – regeneracja na zajęciach basenowych
  – kilka innych niespodzianek 😉
  – zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie
  – profesjonalne zajęcia w 6-osobowych grupach
  – wykwalifikowaną kadrę trenerską
  – indywidualną charakterystykę zawodnika wraz z certyfikatem uczestnictwa
  – ubezpieczenie NNW

Fundacja na rzecz rozwoju młodych talentów KA 4 resPect
Miejska Górka 63-910, Kołaczkowice 5B
NIP: 6991957089
www.facebook.com/KA4resPect/
www.ka4.pl/obozy/

Kontakt
Anna Szymańska
oboz.szymanska@respect.ka4.pl
tel. 574 817 147