UncategorizedWskazówki

Elementy kute – co warto wiedzieć?

brama postal

Ogrodzenia kute mają wiele zalet. Nie tylko znakomicie się prezentują, ale też, jeśli odpowiednio się je zabezpieczy, charakteryzują się długowiecznością.

O czym warto pamiętać, decydując się na zakup elementów kutych?

Ogrom możliwości

Chcesz zrobić niewielki remont, szukasz produktów, ale żaden nie spełnia do końca naszych oczekiwań? Stajesz przed wyborem: albo zrezygnować z zakupu, albo kupić towar najbliższy ideałowi. W przypadku bramy z elementów kutych nic takiego nie będzie miało miejsca. Nie jesteśmy bowiem skazani na ograniczoną ilość gotowych projektów, które oferuje niemal każda firma i które ma co drugi sąsiad. Elementy kute dają możliwość zaprojektowania wymarzonego ogrodzenia, zadecydowania, czym zostaną ozdobione przęsła i jak dużo  tych ozdób będzie.

Szybkość realizacji

Gotowe elementy kute nie tylko efektownie wyglądają, ale też znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę. Dawniej kawale samodzielnie wykonywali wszystkie elementy bram, a sama ich produkcja była procesem skomplikowanym i czasochłonnym. W efekcie, prace przy ogrodzeniach trwały naprawdę długo. Dziś, wykonanie bramy czy balustrady kutej to kwestia kilku dni.

Samodzielnie, czy z firmą?

Niektóre osoby, w ramach oszczędności, decydują się na zakup gotowych elementów i samodzielne wykonanie kutej bramy. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w spawarkę o odpowiedniej mocy. W tym wypadku trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że montaż bramy czy balustrady wymaga nie tylko sporej ilości czasu, ile specjalistycznego sprzętu i pomocy innej osoby. Co więcej, po zakończeniu prac konieczne będzie zabezpieczenie płotu i jego pomalowanie. Dlatego też warto zastanowić się nad zleceniem tego zadania specjalistom, którzy stworzą w profesjonalny sposób bramę z wybranych przez Ciebie elementów kutych.

Ochrona przed korozją

Jeśli chcesz, aby brama dobrze się prezentowała przez długie lata i nie została strawiona przez rdzę, mmusisz ją odpowiednio zabezpieczyć. Do tego celu stosuje się cynkowanie. Proces ten polega na pokryciu powierzchni stali warstwą cynku, która chroni przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Jeśli wykonanie bramy zlecimy profesjonalnej firmie po zakończeniu montażu zawiezie ona przęsła do ocynkowania, a następnie je pomaluje. Taka usługa jest dosyć droga, jednak daje nam gwarancję, że z bramą nic się nie stanie przez najbliższe 30 lat.